Archiwum aktualności

25 września dzieci z przedszkola specjalnego oraz ich starsi koledzy z klas I-III szkoły podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie zorganizowali wystawę prac plastycznych z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych, który przypada na 27 września. Wystawę można obejrzeć w budynku przedszkola przy ul. Kruszyna 1 do 2 października.

Serdecznie zapraszamy!

Na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 595 ze zm.) zwołuję XII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 30 września 2015 roku o godz. 11:30 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Pocztowa 7 Nowogród Bobrzański.

Początek roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Czerwieńsku jest bardzo aktywny!

Uczniów klas mundurowych Liceum oraz partnerów szkoły nie zabrakło na Korowodzie Winobraniowym. Kadeci maszerowali przed kolumną pojazdów wojskowych 4 Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska oraz jechali samochodem ciężarowo-terenowym, z którego pozdrawiali mieszkańców i oddali cześć Bachusowi. Honorowym Dowódcą pojazdu była uczennica III klasy Wioletta Witkowska.
Film z korowodu jest dostępny na stronie internetowej Liceum: http://www.lo-czerwiensk.pl/?mod=32&ins=1&cid2=0&page=1&id=190&PHPSESSID=ttjk61hmn1dgbq1q0mpa91pj30

W dniu 15 września br. odbyło się II posiedzenie Zarządu Związku Powiatów Lubuskich.

Podczas spotkania Przewodniczący Zarządu Dariusz Wróblewski omówił dotychczasową działalność Związku. Dyskutowano także nad ramowym programem działań Związku na całą kadencję.

8 września 2015 r. na zaproszenie Starosty Powiatu Zielonogórskiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzebiechowie odbyło się spotkanie z Burmistrzami i Wójtami gmin z terenu powiatu. Tematem przewodnim były sprawy związane z bezpieczeństwem publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań, przed jakimi stoi Powiat i gminy w obliczu ewentualnego napływu uchodźców na teren województwa lubuskiego.

14 września br. w Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o. w niemieckim Forst odbyło się kolejne spotkanie w ramach długofalowego projektu „Zarządzanie wiedzą i kooperacją samorządów komunalnych Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr”. Inicjatywa została podjęta w celu wzmocnienia polsko-niemieckiej współpracy administracji samorządowej oraz międzynarodowej wymiany wiedzy i doświadczeń.