II sesja Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich

W Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Sulęcinie, odbyła się II sesja Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich, w której uczestniczyli geodeci i starostowie powiatów z województwa lubuskiego.

Obrady prowadził Przewodniczący Zgromadzenia Związku Powiatów Lubuskich Zbigniew Szumski - Starosta Świebodziński. W trakcie trwania sesji, Zarząd złożył informację o działaniach Zgromadzenia w okresie międzysesyjnym, jak również założenia planu pracy na rok 2015 i 2016. Omówiono główne kierunki działań i sposobów realizacji zadań Związku, jak również podjęto szereg uchwał w zakresie zmian w Statucie Związku Powiatów Lubuskich. Przedłożono zasady współpracy i realizacji zadań Związku z Głównym Geodetą Kraju, Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego, Geodety Województwa i Geodetów Powiatowych. Powiat Zielonogórski reprezentował Starosta Dariusz Wróblewski, który jest Przewodniczącym Zarządu Związku Powiatów Lubuskich. Związek ma swoją siedzibę w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 5 w budynku Starostwa Powiatowego.