Archiwum aktualności

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z  2015 r. poz. 1445.) zwołuję XIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 29 października 2015 roku o godz. 12:30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. Sikorskiego (warsztaty szkolne) w Sulechowie, przy ul. Piaskowej 53.

UWAGA! Zmiana terminu I posiedzenia członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

16.10.2015

Uprzejmie informujemy członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego o odwołaniu I posiedzenia Rady zaplanowanego na 21.10.2015 r.

O nowym terminie posiedzenia poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

We wtorek, 13 października w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie obecni i byli pracownicy oświaty ze szkół i placówek, prowadzonych przez Powiat Zielonogórski świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Wyrazy uznania i najlepsze życzenia złożył zebranym Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski

Zwołanie I posiedzenia Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego

14.10.2015

Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski zwołuje I posiedzenie członków Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Posiedzenie odbędzie się w dniu 21 października 2015 r. o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego (sala 208), ul. Podgórna 5, 65-057 Zielona Góra.

14.10.2015

Szanowni Nauczyciele i Pracownicy oświaty,

z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy podziękowania i słowa uznania za odpowiedzialną pracę na rzecz kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia.

Gorąco dziękujemy za zaangażowanie w działalność oświatową.

Życzymy, aby codzienne obowiązki stanowiły dla Państwa źródło satysfakcji, a wdzięczność i przywiązanie uczniów wynagradzały Państwu trudy niełatwej nauczycielskiej misji.

Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz pasja w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodych ludzi.

Prosimy przyjąć także życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz samych twórczych i szczęśliwych dni w całym roku szkolnym.

Waldemar Kotlarski

Wicestarosta Zielonogórski

Dariusz Wróblewski

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady

Powiatu Zielonogórskiego

W dniu 8 października 2015 r. w Lubuskim Teatrze oficjalnie zainaugurowano „Zielonogórski Dzień Zdrowia Psychicznego". Organizatorem tego święta była fundacja „Ja, My, Oni”, która na co dzień działa na rzecz podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej problemów zdrowia psychicznego i przełamywania barier w podejściu do tej tematyki.

Urodzona w 1962 roku w Sulechowie i mieszkająca w dzieciństwie w Klenicy Olga Tokarczuk została tegoroczną laureatką Literackiej Nagrody NIKE za powieść „Księgi Jakubowe”. To już druga taka nagroda dla pisarki. Pierwszą dostała w 2008 roku za powieść "Bieguni".