Podsumowanie Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2014/2015

Podczas wtorkowej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski wręczył puchary i dyplomy szkołom, które zdobyły najwyższe laury w Mistrzostwach Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2014/2015.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Powiatu Zielonogórskiego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 2014/2015 przedstawia się następująco:

Spartakiada
* w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych:
I - Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej  (160 pkt)
II - Szkoła Podstawowa Nr 3 z Zespołu Szkół w Sulechowie (130 pkt)
III - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sulechowie (107 pkt)

* w klasyfikacji wiejskich szkół podstawowych:
I - Publiczna Szkoła Podstawowa w Drzonkowie (100 pkt)
II - Szkoła Podstawowa w Niwiskach (97 pkt)
III - Publiczna Szkoła Podstawowa w Przylepie (93 pkt)

Gimnazjada
I - Gimnazjum Nr 3 z Zespołu Szkół w Sulechowie (160 pkt)
II - Publiczne Gimnazjum w Drzonkowie (121 pkt)
III -  Publiczne Gimnazjum z Zespołu Szkół w Babimost (113 pkt)

Licealiada
I - ex aequo:
Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie  (160 pkt)
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie  (160 pkt)
III - Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku (116 pkt)

W ubiegłorocznej edycji zmagań sportowych młodzieży udział wzięły:

• 24 szkoły podstawowe (w tym 18 wiejskich szkół podstawowych – 5 z nich z dawnej gminy Zielona Góra: Drzonków, Ochla, Przylep, Zawada i Stary Kisielin)
  • 13 gimnazjów (w tym 2 gimnazja z dawnej gminy Zielona Góra: Drzonków i Przylep)
  • 3 szkoły ponadgimnazjalne.

Zwycięzcom zawodów wręczono ponad 450 medali za I, II i III miejsca w dyscyplinach lekkoatletycznych, biegach przełajowych i szachach drużynowych, ponad 40 statuetek „Mistrza Powiatu Zielonogórskiego” w grach zespołowych oraz dyplomy.

W edycji 2014/2015 Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Powiat Zielonogórski zwyciężył w klasyfikacji generalnej powiatów. Na wyróżnienie zasługuje Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kargowej, która w swojej kategorii uplasowała się na 3. miejscu. Warto podkreślić również fakt, iż w klasyfikacji generalnej gmin I miejsce wywalczył Babimost.