Niezwykłe spotkanie polsko-niemieckiego malarstwa i fotografii z literaturą iberoamerykańską

W piątkowe popołudnie w Galerii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze Wicestarosta Waldemar Kotlarski otworzył poplenerową wystawę malarstwa i fotografii pt. "Powiaty oczami artystów".

Uczestnicy wernisażu mieli okazję poznać współczesną sztukę polsko-niemieckiego pogranicza. Prezentowane obrazy i fotografie powstały podczas pleneru artystycznego współfinansowanego ze środków unijnych, zorganizowanego w czerwcu br. przez Powiat Zielonogórski, Powiat Sprewa-Nysa i Gminne Centrum Kultury w Kargowej.

Tuż po wernisażu odbyło się autorskie spotkanie z Winstonem Moralesem Chavarro - kolumbijskim pisarzem, bardzo popularnym w Ameryce Południowej i w Hiszpanii, komentatorem życia społecznego, dziennikarzem i kulturoznawcą, profesorem zwyczajnym na kolumbijskim Uniwersytecie w Cartagenie. W Sali Dębowej biblioteki W.M. Chavarro czytał swoje wiersze, opowiadał o źródłach inspiracji do pisania i odpowiadał na pytania publiczności.

Przypominamy, że ekspozycja w WiMBP będzie czynna do 2 listopada br. Serdecznie zapraszamy!