Izabella Staszak i Brygida Wróblewska Liderkami Lubuskiego Samorządu!

Podczas VII Lubuskiego Kongresu Kobiet, który odbył się 17 października br. w Pałacu Książęcym w Żaganiu Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak wręczyła nagrody laureatkom konkursu Liderki Lubuskiego Samorządu.

Wśród 10 wyróżnionych znalazły się dwie panie, które od lat z pasją, pełnym zaangażowaniem i niezwykle aktywnie działają na rzecz mieszkańców powiatu zielonogórskiego.

Pierwszą z nich jest Izabella Ewa Staszak –Wójt Trzebiechowa, od początku pracy zawodowej związana z administracją samorządową. Pełniła obowiązki Sekretarza Gminy Trzebiechów. W 1999 r. została wybrana radną Powiatu Zielonogórskiego, jednak zrezygnowała z mandatu na rzecz pełnienia funkcji sekretarza Powiatu, którą piastowała do 30.11.2014r. Po wygranych wyborach samorządowych  01.12.2014 r.  objęła urząd Wójta Trzebiechowa. Niezwykle oddana służbie społecznej, inicjatorka zbiórek rzeczowych dla potrzebujących i zorganizowania kolonii dla dzieci. W roku 2013 Minister Obrony Narodowej uhonorował ją Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju.

Drugą nagrodzoną jest Brygida Wróblewska - emerytowana nauczycielka i wieloletni dyrektor kargowskiej szkoły podstawowej , aktywna działaczka samorządowa. Była radną Rady Miejskiej w Kargowej przez 2 kadencje (1990-1998),przez  3 kadencje pełniła mandat  radnej Powiatu Zielonogórskiego (1998-2010). Wielokrotnie nagradzana za zasługi na rzecz oświaty. Z wielkim zapałem angażuje się w pracę na rzecz społeczności lokalnej. Jest inicjatorką, założycielką  i  prezesem Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Obu Paniom gratulujemy wyróżnienia!