Archiwum aktualności

Fundacja Przedsiębiorczość oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), mają zaszczyt zaprosić lubuskie firmy MŚP na seminarium, które odbędzie się 05.02.2016 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Żarach w godz. 09.00-13.00 w związku z prowadzonym naborem w konkursie dla Poddziałania 2.3.4 „Ochrona własności przemysłowej” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

W związku ze zbliżającymi się w naszym województwie feriami zimowymi oraz systematycznym wzrostem zainteresowania sprawą bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego, informujemy, że podobnie jaki w latach ubiegłych, Policja wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, dołoży wszelkich starań, aby każdy zgłoszony do kontroli autobus przewożący dzieci i młodzież, był takowej poddany.

W czwartek, 7 stycznia – mimo mroźnej i śnieżnej aury,  w miejscowości Karszyn (gmina Kargowa) odbyła się uroczystość oddania do użytku zmodernizowanej drogi powiatowej nr 1189F na odcinku Kargowa-Karszyn. Wzięli w niej udział: Alicja Makarska – Członek Zarządu Województwa Lubuskiego, Anna Maćkowiak - Dyrektor Wydziału Infrastruktury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Bożena Jankowska - Koordynator Projektów Województwa Lubuskiego, Edwin Łazicki – Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego, Dariusz Wróblewski - Starosta Zielonogórski i Waldemar Kotlarski – Wicestarosta wraz z członkami Zarządu Powiatu, Jerzy Fabiś – Burmistrz Kargowej wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej w Kargowej oraz Robert Mikołajski  - wiceprezes firmy Infrakom z Kościana.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla osób planujących założenie działalności gospodarczej”, które odbędą się 13 stycznia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.

Podczas spotkań przekazane zostaną informacje dotyczące możliwości pozyskania środków zwrotnych i bezzwrotnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej w ramach dostępnych i planowanych form wsparcia w nowym okresie programowania 2014-2020.