Zapraszamy na otwarcie przebudowanej drogi na odcinku Kargowa-Karszyn

W czwartek, 7 stycznia na moście pomiędzy Kargową a Karszynem nastąpi uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 1189F na odcinku Kargowa - Karszyn.

Inwestycja pn. "Przebudowa drogi powiatowej Nr 1189F na odcinku Kargowa – Karszyn (Etap II)" jest odpowiedzią na oczekiwania okolicznych mieszkańców. Dotychczas ten odcinek drogi był bardzo niebezpiecznym miejscem, w którym dochodziło do wielu kolizji i uszkodzeń pojazdów. Przeprowadzona modernizacja znacznie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tym odcinku drogi powiatowej.

II etap przebudowy drogi rozpoczął się w km 0+757,45 i zakończył w km 1+880,00 i obejmował: remont mostu, wykonanie poszerzenia drogi, wzmocnienie poboczy, odbudowę rowów przydrożnych, wykonanie zjazdów, wprowadzenia zmiany stałej organizacji ruchu, w szczególności w zakresie oznakowania poziomego.

Łącznie przebudowano odcinek drogi na długości ponad 1 km oraz wyremontowano most o długości ok. 33 mb.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1 602 345,78 zł. Przebudowa była współfinansowana ze środków Narodowego Programu Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój w wysokości 725 257,00 zł oraz w ramach dotacji celowej udzielonej przez Gminę Kargowa w wysokości 108 789,00 zł. Zadanie realizowała w okresie od 23.07.2015 r. do 30.11.2015 r. firma INFRAKOM Sp. z o. o. z Kościana.