Archiwum aktualności

W poniedziałek, 9 maja Powiat Zielonogórski uczestniczył w grze obronnej pod kryptonimem "Most 2016". Celem gry było sprawdzenie możliwości niesienia pomocy ludności cywilnej oraz żołnierzom Sił Zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych przez administrację publiczną i cywilną służbę zdrowia w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

W poniedziałek, 9 maja rozstrzygnięto powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Teatralnej z cyklu PRO ARTE. Wzorem lat ubiegłych przegląd odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej. Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosiło się 6 zespołów - w sumie ponad 50 młodych artystów.

71 lat temu Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację, która kończyła trwającą od 1 września 1939 r. wojnę w Europie. Istnieją dwie oficjalne daty tego historycznego wydarzenia - 8 maja w państwach zachodnich i 9 maja w Rosji (a wcześniej w ZSRR i państwach bloku sowieckiego).

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 klas trzecich w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych już za nami. Warto jednak przypomnieć osiągnięcia absolwentów w olimpiadach i konkursach przedmiotowych oraz w sporcie, którzy otrzymali Złote i Sportowe Laury Powiatu Zielonogórskiego.

Z początkiem maja ruszyła wielka loteria promocyjna w ramach programu „Nestlé porusza Polskę: Rusz po Nagrody!”. Do wygrania są karty upominkowe do sklepu Decathlon oraz rodzinne wyjazdy do ośrodka, w którym szkoleni są polscy olimpijczycy. Zgłoszenia do loterii można przesyłać do 30 czerwca 2016 roku.

W czwartek, 28 kwietnia br., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXI zwyczajną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.