Gra obronna "Most 2016"

W poniedziałek, 9 maja Powiat Zielonogórski uczestniczył w grze obronnej pod kryptonimem "Most 2016". Celem gry było sprawdzenie możliwości niesienia pomocy ludności cywilnej oraz żołnierzom Sił Zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych przez administrację publiczną i cywilną służbę zdrowia w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny.

Oprócz Powiatu Zielonogórskiego do udziału w grze wyznaczono także powiat Strzelecko - Drezdenecki oraz wybrane służby i podmioty lecznicze.

Z ramienia naszego powiatu w grze uczestniczyli: Starosta Zielonogórski, Wicestarosta, Sekretarz, Skarbnik i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, Wydział Organizacyjny i Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze, Dyrektor SP ZOZ w Sulechowie, Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjno-Leczniczego dla Dzieci SP ZOZ w Wojnowie, Dyrektor Powiatowego Zielonogórskiego Zarządu Dróg, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zielonej Górze, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze (w tym Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Sulechowie), Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze (w tym Komisariat w Sulechowie) oraz gminy Sulechów, Kargowa i Nowogród Bobrzański.

Starosta Zielonogórski uruchomił w wymienionych powyżej jednostkach dyżur stały w godzinach od 08:00 do 15:00. Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze otrzymało siedem zadań do realizacji. Gra zakończyła się o godz. 15:00 złożeniem meldunku do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gorzowie Wielkopolskim.