Archiwum aktualności

W oddziale Nestlé w Kargowej, czyli w fabryce słodyczy, w której produkowane są m.in. wafle Princessa i batony LION, przybędzie 50 nowych miejsc pracy. Zwiększenie zatrudnienia związane jest ze wzrostem produkcji na rynek polski i eksport. Od kilku lat rok do roku produkcja fabryki w Kargowej rośnie dwucyfrowo. To jednak nie koniec. Oddział Nestlé w Kargowej zastępuje umowy na czas określony umowami na czas nieokreślony (dotyczy to tych, którzy przepracowali przynajmniej rok).

W piątek, 1 kwietnia br. Wicestarosta Waldemar Kotlarski wraz z Agnieszką Szeląg Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie gościli delegację z Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Piątkowe spotkanie było kolejnym krokiem Powiatu Zielonogórskiego poczynionym w kierunku ustanowienia Pomnikiem Historii dawnego sanatorium, obecnie Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie.

Korzystając z zaproszenia władz Kargowej Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki w dniu 31 marca br. przeprowadził XVIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego w kargowskiej Mediatece Światowid.

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim zaprasza na spotkania informacyjne pod nazwą „Środa z Funduszami dla JST na inwestycje środowiskowe”, które odbędą się 6 kwietnia 2016 r. zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.

24.03.2016

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,

smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie

życzą

Waldemar Kotlarski

Wicestarosta Zielonogórski

Dariusz Wróblewski

Starosta Zielonogórski

Edwin Łazicki

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku 23 marca br. odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki organizowane w ramach przeglądów PRO ARTE 2016. 28 uczestników, w tym 11 solistów, jeden duet oraz trzy zespoły powitał Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z  2015 r. poz. 1445 z późn. zm.) Przewodniczący Rady zwołuje XVIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego. Posiedzenie odbędzie się w dniu 31 marca 2016 roku o godz. 11:00 w Mediatece Światowid w Kargowej przy ul. Słodowej 2.