Wybór języka
powrót

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na nabór partnera do wspólnej realizacji projektu

Ogłaszający konkurs:

Powiat Zielonogórski
ul. Podgórna 5
65-057 Zielona Góra
woj. lubuskie
tel. +48 68 452 75 75
fax +48 68 452 75 00
NIP: 9730588217
REGON: 970770149
www.powiat-zielonogorski.pl

 

 

I. OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. z 2014r. poz. 1146) Powiat Zielonogórski ogłasza otwarty nabór na partnera (spoza sektora finansów publicznych), w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu, w ramach osi priorytetowej VIII Nowoczesna Edukacja 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

II. CEL PARTNERSTWA

Wspólne przygotowanie, zarządzanie i realizacja projektu w ramach osi priorytetowej VIII Nowoczesna Edukacja 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego – lubuskie 2020. 

Do zadań Partnera będzie należało:

1) wsparcie doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego - Kursy kwalifikacyjne, szkolenia doskonalące dla nauczycieli w zakresie tematyki związanej z nauczanym zawodem. Studia podyplomowe,
2) dodatkowe zajęcia dla uczniów - zajęcia specjalistyczne, kursy nadające nowe kwalifikacje, uprawnienia i umiejętności, kursy  i szkolenia przygotowujące do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich,
3) doradztwo edukacyjno-zawodowe uczniów - zadania związane z tworzeniem Szkolnych Punktów Informacji i Kariery, inne formy doradztwa zawodowego, także z wykorzystaniem technologii komunikacyjno-informacyjnych.

III. ZAKRES TEMATYCZNY PARTNERSTWA

W ramach projektu przewidziane są działania związane z kompleksowym wsparciem szkół z terenu powiatu zielonogórskiego, których celem jest poprawa jakości edukacji, realizowana w oparciu o diagnozę potrzeb, w szczególności przez:

1) podniesienie jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym rozwój współpracy szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym, poprzez:
a) doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu, związanych z nauczanym zawodem, we współpracy z instytucjami otoczenia społeczno-gospodarczego szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe,
b) podnoszenie umiejętności oraz uzyskiwanie kwalifikacji zawodowych przez uczniów i słuchaczy szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe oraz uczestników pozaszkolnych form kształcenia zawodowego i wzmacnianie ich zdolności do zatrudnienia,
c) tworzenie w szkołach lub placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe warunków odzwierciedlających naturalne warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów,
d) rozwój współpracy szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym,

2) tworzenie i rozwój ukierunkowanych branżowo centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz tworzenie innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU poprzez:
a) przygotowanie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe do pełnienia funkcji CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU dla określonej branży;
b) wsparcie realizacji zadań przez CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU dla określonych branż,

3) Rozwój doradztwa edukacyjno – zawodowego, poprzez:
a) uzyskiwanie kwalifikacji doradców zawodowych przez osoby realizujące zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach i placówkach, które nie posiadają kwalifikacji z tego zakresu oraz poodnoszenie kwalifikacji zawodowych doradców edukacyjno-zawodowych, realizujących zadania z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego;
b) tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery;
c) zewnętrzne wsparcie szkół w obszarze doradztwa edukacyjno zawodowego.

IV. KRYTERIA WYBORU PARTNERA

Kryteria dostępu:

Do postępowania mogą przystąpić wyłącznie podmioty posiadające osobowość prawną, które łącznie spełniają wymogi:

1. Prowadzenie działalności potencjalnego partnera w zakresie zgodnym z celami partnerstwa
2. Prowadzenie od min. 3 lat biura na terenie województwa lubuskiego
3. Nie zaleganie z opłacaniem składek wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
4. Nie zaleganie z opłacaniem składek wobec Urzędu Skarbowego
5. Nie podlega wykluczeniu z ubiegania się o dofinansowanie na podstawie art. 207 ust. 4 ustawy z 21.06.2013 r. o finansach publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 885) z zastrzeżeniem art. 207 ust. 7 tej Ustawy
6. Jeden podmiot może złożyć tylko jedną ofertę
7. Nie dopuszcza się do udziału w postępowaniu konsorcjów

Kryteria dodatkowe

1. Okres prowadzenia działalności:
a) do 3 lat – 1 pkt
b) powyżej 3 do 5 lat – 2 pkt
c) powyżej 5 do 7 lat – 3 pkt
d) powyżej 7 lat – 4 pkt

2. Doświadczenie w realizacji (jako lider lub partner) co najmniej 5 projektów o wartości powyżej 500 tys. zł współfinansowanych z EFS w okresie ostatnich 3 lat przed złożeniem oferty współpracy:
a) 5 projektów – 1pkt
b) po wyżej 5 projektów – 2pkt

3. Doświadczenie w realizacji (jako lider lub partner) co najmniej 2 projektów współfinansowanych z EFS w okresie ostatnich 3 lat w obszarze wsparcia placówek edukacyjnych z czego 1 prowadzony na terenie województwa lubuskiego:
a) 2 projekty - 1 pkt
b) za każdy dodatkowy projekt – 3 pkt

4. Posiadanie potencjału ludzkiego, organizacyjnego i technicznego niezbędnego do realizacji zgłaszanych do projektu działań – od 0 do 20 pkt.

5. Proponowany zakres merytoryczny działań wraz z wykorzystaniem narzędzi w projekcie – od 0 do 30 pkt.

6. Posiadanie Certyfikacji/akredytacji/standardów dotyczących jakości działania Podmiotu świadczącego usługi rozwojowe, które są wystawiane przez instytucje zewnętrzne i podlegają weryfikacji/kontroli/audytowi:
a) ISO 9001:2008 i/lub ISO 29990:2010- (15 pkt  posiadanie jednego certyfikatu, 30 pkt posiadanie dwóch certyfikatów).

V. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA OFERTY

Podmiot ubiegający się o wybór Partnera w procedurze konkursowej jest zobowiązany do przedłożenia następujących dokumentów (oryginału lub uwierzytelnionej kopii):
1) wypełnionego formularza oferty w oparciu o wzór stanowiący załącznik do ogłoszenia,
2) aktualnego odpisu z rejestru KRS lub odpowiednio wyciągu z właściwej ewidencji,  potwierdzającego formę organizacyjno – prawną podmiotu,
3) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że oferent nie zalega z opłaceniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne,
4) aktualnego zaświadczenia  właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że oferent nie zalega z opłacaniem podatków,
5) oświadczenia podmiotu składającego ofertę potwierdzające, że żadna z osób reprezentujących podmiot nie była prawomocnie skazana za przestępstwa określone w art. 229 lub art. 230a ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553 z późn. zm.),
6) oświadczenia podmiotu składającego ofertę o gotowości wniesienia wkładu własnego zgodnie z zasadami określonymi w dokumentach programowych.

Spośród ocenionych ofert wybrana zostanie oferta, która spełnia wszystkie wymogi formalne i uzyskała najwyższą sumę punktów przyznanych przez członków Komisji Konkursowej.

Ogłaszający zastrzega sobie prawo do wyboru więcej niż jednego Partnera do projektu z zastrzeżeniem, iż wybierane będą kolejno podmioty z najwyższą ilością punktów.

Wybranemu Podmiotowi/Podmiotom Ogłaszający konkurs zaoferuje zawarcie umowy partnerskiej, która określi w szczególności zadania partnerów, zasady wspólnego zarządzania projektem oraz sposób przekazywania przez Powiat Zielonogórski środków finansowych na pokrycie niezbędnych kosztów ponoszonych przez partnerów na realizację zadań w ramach projektu.

VI. TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT

1. Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim w formie pisemnej wg wzoru załączonego do niniejszego ogłoszenia.
2. Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje zgodnie z wymaganiami wobec partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
3. Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnioną do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub prawidłowo spisanego pełnomocnictwa (pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty).
4. Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną).
5. Ofertę wraz z załącznikami należy dostarczyć w jednym egzemplarzu w zaklejonej kopercie osobiście lub listownie na adres: Starostwo Powiatowe, ul. Podgórna 5, 65-057 Zielona Góra, Biuro Obsługi Klienta, z adnotacją:
„KONKURS NA WYBÓR PARTNERA (spoza sektora finansów publicznych), w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu realizowanego w ramach osi priorytetowej VIII Nowoczesna Edukacja 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Nie otwierać przed rozstrzygnięciem”
6. Termin składania ofert: Ofertę należy złożyć do dnia 27  kwietnia 2016r.do godz.15  w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze, ul. Podgórna 5, Biuro Obsługi Klienta lub drogą pocztową ( decyduje data wpływu oferty do Starostwa Powiatowego). Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
7. Po upływie terminu składania ofert, Komisja Konkursowa dokona ich otwarcia, a następnie przeprowadzi czynności badania i oceny złożonych ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej/ych.
 

Dane osób do kontaktu w sprawie naboru:

1. Jerzy Rozynek – 068-385 26 86

2. Ewa Helińska – 068-457 5685

VII. DODATKOWE INFORMACJE

1. W przypadku wystąpienia przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym w drodze niniejszego konkursu podmiotem, Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo zawarcia umowy partnerskiej z podmiotem, którego oferta uzyskała w kolejności najwyższą liczbę punktów.
2. Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji Projektu, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z oferentów oraz unieważnienia konkursu w każdej chwili bez podania przyczyn.
3. Ogłaszający zastrzega sobie prawo anulowania partnerstwa zawiązanego z wybranym oferentem w przypadku niezłożenia projektu w konkursie na wybór partnera w celu w ramach osi priorytetowej VIII Nowoczesna Edukacja 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.