Lubuski Dziecięcy Festiwal Piosenki - Czerwieńsk 2016

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku 23 marca br. odbyły się powiatowe eliminacje Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki organizowane w ramach przeglądów PRO ARTE 2016. 28 uczestników, w tym 11 solistów, jeden duet oraz trzy zespoły powitał Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w dwóch grupach wiekowych oraz w zespołach. Rada Artystyczna w składzie: Jolanta Matuszkiewicz - dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwieńsku), Zbigniew Adamczyk - przedstawiciel Regionalnego Centrum Animacji Kultury oraz Marta Surowiec - przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze nominowała do przeglądu wojewódzkiego:
w I grupie wiekowej (roczniki 2006 i młodsze)

• Zuzannę Paprzycką z Przedszkola w Czerwieńsku,
  • Patrycję Michalską ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku,

II grupie wiekowej (roczniki 2003-2005)

• Kacpra Jarysza z Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście,
  • Marię Sołtys z Zespołu Szkół w Sulechowie,

oraz zespół wokalno-instrumentalny „RYTM” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nietkowie.

Nie zabrakło wyróżnień, które powędrowały do: Kingi Hojki i Joanny Pasek ze Szkoły Podstawowej w Klenicy, Noemi Śliwińskiej ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Sulechowie oraz Julii Kaczmarek z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej.

Każdy uczestnik otrzymał słodką niespodziankę, zaś nominowani otrzymali drobne nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy, a nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia 6 maja w Międzyrzeczu na szczeblu wojewódzkim!