XVIII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

Korzystając z zaproszenia władz Kargowej Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki w dniu 31 marca br. przeprowadził XVIII sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego w kargowskiej Mediatece Światowid.

Po otwarciu sesji gospodarz Kargowej Burmistrz Jerzy Fabiś przedstawił charakterystykę i dokonania gminy, a także omówił planowane w najbliższym czasie działania o charakterze społeczno-gospodarczym.

Na czwartkowej sesji Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski zaprezentował zebranym szczegółowe sprawozdanie zawierające opis wszystkich zadań zrealizowanych lub podjętych w I kwartale br. przez Powiat oraz jednostki organizacyjne.

Podczas obrad radni przyjęli informację Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa i ochronie przeciwpożarowej w 2015 roku oraz podjęli uchwały w sprawie:

1. powiatowej strategii rozwiązywania problemów społecznych na lata 2016-2022,
  2. określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2016 r.,
  3. rozwiązania Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie,
  4. utworzenia Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie,
  5. zmiany uchwały budżetowej na 2016 rok,
  6. zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”.

W wolnych wnioskach i zapytaniach głos zabrała Barbara Dębicka - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Kargowej i podziękowała w imieniu mieszkańców Karszyna za przebudowę drogi powiatowej na odcinku Kargowa – Karszyn.

Protokoły z sesji są dostępne na stronie: http://bip.powiat-zielonogorski.pl/152/Protokoly/