Przegląd powiatowy Lubuskiej Gali Teatralnej

W poniedziałek, 9 maja rozstrzygnięto powiatowe eliminacje Lubuskiej Gali Teatralnej z cyklu PRO ARTE. Wzorem lat ubiegłych przegląd odbył się w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Kargowej. Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosiło się 6 zespołów - w sumie ponad 50 młodych artystów.

Rada Artystyczna w składzie: Anna Zadłużna - przedstawiciel RCAK w Zielonej Górze, Grzegorz Śmiałek - przedstawiciel GOK w Siedlcu, Małgorzata Szadkowska - przedstawiciel Gimnazjum w Kargowej oraz Marta Surowiec ze Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze oceniając poszczególne występy brała pod uwagę oryginalność przedstawienia i dramaturgię, zamysł inscenizacyjny, reżyserię i scenografię, kulturę słowa, ruch sceniczny i oprawę muzyczną.

Po twórczej dyskusji jurorzy przyznali nominację do etapu wojewódzkiego grupom:

- "Jawajka" z Niepublicznego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego PRO BONO w Bogaczowie (w kategorii scena dziecięca),

- "Gesty" z Sulechowskiego Domu Kultury i "Grupie Teatralnej Zespołu Szkół w Zaborze" (w kategorii scena młodzieżowa).

Wyróżnienie natomiast otrzymała Karolina Kogut ze Szkoły Podstawowej w Nietkowicach za monodram pt. "Para butów".

Wszyscy uczestnicy przeglądu za wspaniałe występy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i słodyczami, a nominowane grupy odtwarzaczami DVD ufundowanymi przez Starostę Zielonogórskiego.