"Jasełkowicze" z Zespołu Szkół w Babimoście jadą na przegląd wojewódzki

W wtorek, 4 stycznia rozpoczęły się powiatowe eliminacje z cyklu PRO ARTE realizowane wspólnie z Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze i ośrodkami kultury w gminach położonych na terenie powiatu zielonogórskiego.

Tegoroczne Powiatowe Spotkania Grup Kolędniczych i Jasełkowych odbyły się po raz wtóry na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosiły się 4 zespoły - w sumie ponad 70 młodych artystów. Na scenie zaprezentowały się grupy: ze Szkoły Podstawowej w Klenicy, z Zespołu Szkół w Babimoście, z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku oraz przedstawiciele Zespołu Szkół w Sulechowie i Sulechowskiego Domu Kultury.

Rada Artystyczna w składzie: Anna Zadłużna - przedstawiciel RCAK w Zielonej Górze, Aneta Sybis-Jeż - dyrektor GOK w Babimoście oraz Marta Surowiec ze Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze oceniając poszczególne występy brała pod uwagę zgodność widowiska z elementami utrwalonymi w tradycji, oryginalność przedstawienia i dramaturgię, zamysł inscenizacyjny, reżyserię i scenografię, kulturę słowa, ruch sceniczny i oprawę muzyczną.

Po twórczej dyskusji jury przyznało nominację do etapu wojewódzkiego "Jasełkowiczom" z Zespołu Szkół w Babimoście. Pozostałym grupom wręczono wyróżnienia.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali od Dariusza Wróblewskiego - Starosty Zielonogórskiego drobne upominki, a nominowana grupa została nagrodzona odtwarzaczem DVD.

"Jasełkowiczom" serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dniu 15 stycznia na przeglądzie wojewódzkim w Sulęcinie!