Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 17 listopada br., w zastępczej siedzibie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego tj. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Obrady prowadził przewodniczący zespołu powiatowego Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży oraz burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu zielonogórskiego.

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć „od środka” Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą Nr 2. Komendant bryg. Dariusz Mach zaprezentował nowo zakupiony, w pełni wyposażony sprzęt: ciężki pojazd do ratownictwa chemicznego, średni pojazd do ratownictwa wodnego oraz średni samochód do ratownictwa wysokościowego. Goście mogli również poznać możliwości  specjalistycznej komory, w której strażacy ćwiczą działania w wysokiej temperaturze i dużym zadymieniu, a także centrum dowodzenia.

Podczas spotkania omówiono statystykę i analizę bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz przedstawiono plan na okres zimowy, w tym przede wszystkim sposób zimowego utrzymania dróg powiatowych. Po zakończeniu posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przeprowadzono grę decyzyjną poświęconą postępowaniu służb powiatu zielonogórskiego w przypadku zdarzeń z udziałem zwierząt bezdomnych, agresywnych i dziko żyjących.