Święto Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku

13 listopada był szczególnym dniem dla Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku. Rok po nadaniu szkole imienia gen. Stefana Roweckiego „Grota” liceum otrzymało sztandar!

Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski przyjął sztandar od przedstawicieli fundatorów - Przewodniczącej Rady Rodziców Iwony Madej oraz Radnej Powiatu Zielonogórskiego Beaty Zawady, a następnie przekazał go Mirosławowi Zelisko Dyrektorowi LO w Czerwieńsku. Dla uczczenia tego wydarzenia kompania 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego oddała salwę honorową.

W dalszej części uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowania na sztandar szkoły, a LO w Czerwieńsku za dotychczasową współpracę z jednostką wojskową otrzymało z rąk ppłka Andrzeja Izydorczyka Odznakę 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego o numerze 223.

Za szczególne zaangażowanie w rozwój szkoły i kształtowanie jej wizerunku Dyrektor Mirosław Zelisko wręczył Honorowe Odznaki Liceum: Dariuszowi Wróblewskiemu – Staroście Zielonogórskiemu, Piotrowi Iwanusowi – Burmistrzowi Czerwieńska, Irenie Podsiadły – Naczelnikowi Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Zielonej Górze oraz Ryszardowi Górnickiemu – Radnemu Powiatu Zielonogórskiego.

Wręczono także nagrody Wiktorowi Koterasowi, Jakubowi Puchalskiemu i Łukaszowi Zubaszewskiemu, za zwycięstwo w zawodach strzeleckich „O puchar Dyrektora 2015”.

Uroczystość zakończyła się inscenizacją przedstawiającą rozbiory Polski.

Zobacz ślubowanie uczniów klas pierwszych na: www.facebook.com/loczerwiensk

opracowano na podstawie materiałów nadesłanych przez Liceum Ogólnokształcące w Czerwieńsku