Wybór języka
powrót

Rodzinnie w Lubuskim Muzeum Wojskowym Drzonowie
02.06.2013 12:00

W Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie w dniu 2 czerwca 2013 r. odbył się II piknik rodzinny „Mama Tata i Ja”.

W trakcie imprezy przygotowanej głownie z myślą o najmłodszych udało się zrealizować wszystkie zaplanowane atrakcje. Najmłodsi w Polsce odtwórcy z sekcji „Zawiszaków” z Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław” z Warszawy przedstawili epizody z Powstania Warszawskiego. Niezapomniane przeżycia pozostawił wśród widzów pokaz potyczki rycerskiej.

Dużym uznaniem, przede wszystkim wśród chłopców cieszył się pokaz karate w wykonaniu Zielonogórskiego Klubu Sportowego Karate, z kolei występy dzieci ze Szkoły Podstawowej ze Słonego ucieszyły dziewczynki. Ogromną popularnością cieszyły się konkursy plastyczne oraz malowanie twarzy. Równie wielką atrakcją była możliwość sterowania wyrzutnią rakiet przywiezioną przez artylerzystów z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie.

Prawie dwieście osób skorzystało z możliwości przejażdżki zabytkowym BTR-em 152. Wszyscy chętni po odczekaniu w kolejce mogli zwiedzić wnętrze czołgu, samolotu i wyrzutni rakietowej. Ogromną frajdę i to nie tylko najmłodszym, sprawili strażacy z Zielonej Góry, gdyż dzięki nim chętni mogli podziwiać muzealny park i cały Drzonów z  lotu ptaka dzięki najwyższej w Zielonej Górze strażackiej drabinie. 

Jak na piknik z prawdziwego zdarzenia przystało w kotłach czekała na wszystkich wojskowa grochówka.