Wybór języka
powrót

"Jasełkowicze" z Babimostu laureatami Powiatowych Spotkań Grup Jasełkowych

10 stycznia br., odbyły się Powiatowe Spotkania Grup Jasełkowych, rozpoczynające powiatowe eliminacje z cyklu PRO ARTE, które Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizuje wspólnie z Powiatem Zielonogórskim i gminnymi ośrodkami kultury.

Tegoroczne „jasełka” odbyły się wzorem lat ubiegłych na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście. Do udziału w eliminacjach powiatowych zgłosiły się 3 zespoły - w sumie aż 74 młodych artystów. Na scenie zaprezentowały się grupy: „Pierwiosnki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sulechowie z opiekunem grupy Anną Gmiąt, Grupa Teatralna z Zespołu Szkół w Zaborze z opiekunem Romanem Walenciakiem oraz „Jasełkowicze” z Zespołu Szkół w Babimoście z opiekunem Haliną Grimą.

Rada Artystyczna w składzie:  dr Jan Fręś - przedstawiciel RCAK w Zielonej Górze, Aneta Sybis-Jeż - dyrektor GOK w Babimoście oraz Marta Surowiec ze Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze oceniając poszczególne występy brała pod uwagę zgodność widowiska z elementami utrwalonymi w tradycji, oryginalność przedstawienia i dramaturgię, zamysł inscenizacyjny, reżyserię i scenografię, kulturę słowa, ruch sceniczny i oprawę muzyczną.

Po twórczej dyskusji  jury przyznało nominację do etapu wojewódzkiego „Jasełkowiczom” z Zespołu Szkół w  Babimoście oraz wyróżnienie dla zespołu „Pierwiosnki” z Sulechowa.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali od Starosty Zielonogórskiego Dariusza Wróblewskiego drobne upominki i słodycze, a nominowana grupa została nagrodzona odtwarzaczem DVD.

„Jasełkowiczom” życzymy powodzenia w finale wojewódzkim, który odbędzie się 26 stycznia 2017 roku w Teatrze Lubuskim!

Na Facebooku można obejrzeć fragmenty wtorkowych spektakli:

https://www.facebook.com/powiat.zielonogorski/videos/478454328944997/

https://www.facebook.com/powiat.zielonogorski/videos/478458765611220/

https://www.facebook.com/powiat.zielonogorski/videos/478463892277374/

https://www.facebook.com/powiat.zielonogorski/videos/478470192276744/