W czerwcu Radni Rady Powiatu Zielonogórskiego reprezentujący Komisję Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego byli z wizytą na terenie Gminy Bojadła. Wójt Krzysztof Gola oprowadził komisję po infrastrukturze drogowej wymagającej remontu priorytetowo.

COVID-19 - szczepienia

13.07.2021

Na realizację tego zadania Powiat Zielonogórski pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego oraz dofinansowanie z budżetu państwa na wyprzedzające finansowanie kosztów kwalifikowanych ponoszonych na realizacji przedmiotowej operacji na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie IV inwestycje w środki trwałe, poddziałanie: wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa (scalanie gruntów), którego instytucją zarządzającą jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kampania zainicjowana przez Lubuskiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Gorzowie Wielkopolskim.

07.07.2021

W dniu 28 czerwca 2021 r., w Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, odbyło się spotkanie Starosty Zielonogórskiego Krzysztofa Romankiewicza oraz Wójt Gminy Trzebiechów Izabelli Staszak z Ambasadorem Królestwa Belgii Lucem Jacobsem. W spotkaniu uczestniczyli również Wicedyrektor Domu Przemysław Żurawiecki, Główna Księgowa Iwona Tyrcz oraz tłumacz Pani Dorota Krzyżyńska.

Wyrażając uznanie dla  wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na terenie Powiatu Zielonogórskiego, Starostwo Powiatowe oraz Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego  ogłasza nabór wniosków o przyznanie statuetki „Lider Trzeciego Sektora Powiatu Zielonogórskiego 2021”.

Kondolencje

28.06.2021