II Mała Olimpiada Przedszkoli Specjalnych - relacja

21 listopada w hali widowiskowo-sportowej TRÓJKA przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie odbyła się II Mała Olimpiada Przedszkoli Specjalnych.

fot. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie

. Jest to jedyna tego typu impreza w naszym województwie. Organizatorem imprezy byli: Przedszkole Specjalne BAJKA przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie, Stowarzyszenie DLACZEGO NIE działające przy SOSW w Sulechowie.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:

• Starosta Zielonogórski
  • Lubuski Kurator Oświaty

Patronami medialnymi II Małej Olimpiady Przedszkoli Specjalnych byli:

• Radio Index,
  • TVP3 Gorzów Wielkopolski,
  • Gazeta Lubuska.

Impreza miała charakter rekreacyjno-sportowy. Drużyny z województwa lubuskiego rywalizowały w 5 konkurencjach. W zmaganiach udział wzięli:

• Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem z Gorzowa Wielkopolskiego
  • Oddział Przedszkolny przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z Nowej Soli
  • Przedszkole Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z Międzyrzecza
  • Przedszkole Specjalne BAJKA przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z Sulechowa
  • Oddziały Przedszkolne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym z Sulęcina
  • Oddział Przedszkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym ze Świebodzina

Imprezę uświetnili swoją obecnością:

• Edwin Łazicki - Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego
  • Mirosław Andrasiak - Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego
  • Irena Podsiadły - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu
  • Wojciech Sołtys - Burmistrz Sulechowa
  • Zbigniew Trompa – Radny Gminy Sulechów
  • Beata Leśniak - Dyrektor LO im. rot. Witolda Pileckiego w Sulechowie
  • Anna Łagoda - Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sulechowie
  • Romuald Modrzyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Sulechowie
  • Tomasz Furtak - Dyrektor Sulechowskiego Domu Kultury
  • Małgorzata Brówka - prezes stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych, zagrożonych niepełnosprawnością oraz wykluczeniem społecznym „Dlaczego nie”

którzy gorąco dopingowali zawodników. Dzieci i ich opiekunowie poza sportowymi zmaganiami mogli przypomnieć sobie jak udzielać pierwszej pomocy oraz poznać sprzęt ratownictwa medycznego dzięki ratowników z Centrum Ratownictwa RESCUE.

Na zakończenie Olimpiady zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów:

• Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych, zagrożonych niepełnosprawnością oraz wykluczeniem społecznym „Dlaczego nie”
  • Fundacja TESCO program „Decydujesz, pomagasz”
  • Grupa wolontariuszy z Santander Bank w Sulechowie
  • Mariusz Kaczmarek prezes Zarządu Zakładu Produkcji Makaronów SULMA

Humory i uśmiechy dopisywały wszystkim a organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną  Małą Olimpiadę.