Archiwum aktualności

W dniach 5 i 6 września br. za sprawą zorganizowanej przez Powiat Zielonogórski i stowarzyszenie Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Śladami Henry`ego van de Velde – turystyka transgraniczna” Trzebiechów i Podlegórz gościł znamienite osoby ze świata kultury, sztuki oraz miłośników turystyki.

W pomieszczeniach partii SPD pod patronatem Pani Minister dr Martiny Münch w Cottbus (Siedziba SPD Cottbus i Spree-Neiße, Mühlenstraße 17, 03046 Cottbus), w dniu 11 września br., godz. 18.00 nastąpi otwarcie wystawy polskiej artystki malarki Agnieszki Kujawy-Bartosik z Zielonej Góry.

Już dzisiaj o 17.00 rozpoczynamy dwudniową Konferencję Naukową poświęconą dziełom Henry`ego van de Velde w Trzebiechowie. Konferencja jest jednym z elementów projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013 oraz budżetu państwa, który Powiat Zielonogórski realizuje wraz z saksońskim partnerem- Stowarzyszeniem Touristische Gebietsgemeinschaft NEISSELAND.

Wspólna organizacja dorocznego święta rolników przez Powiat Zielonogórski i Gminę Bojadła okazała się strzałem w dziesiątkę. Doskonała współpraca samorządów zaowocowała w dniu 24 sierpnia br. świetnie zorganizowaną zabawą dla setek mieszkańców powiatu zielonogórskiego, którzy przybyli do Bojadeł na tegoroczne dożynki powiatowo-gminne.

5 i 6 września br. upłynie w Powiecie Zielonogórskim pod znakiem Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Śladami Henry`ego van de Velde – turystyka transgraniczna”.
W tych dniach Dom Pomocy Społecznej w Trzebiechowie (dawne sanatorium), gdzie belgijski malarz, architekt, projektant mebli i wnętrz- Henry van de Velde zostawił swoje jedyne w Polsce dzieła, będzie gościł miłośników turystyki, secesji, historyków sztuki, konserwatorów zabytków, regionalistów, specjalistów nurtu secesji z Polski i Niemiec, znawców sztuki ogrodowej i architektury, przedstawicieli władz samorządowych i ambasad.

Okres  wakacji w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Przytoku to czas…. bardzo pracowity dla pracowników. Piękny, zabytkowy park, neorenesansowy pałac, staw i pyszna kuchnia to coś, co przyciąga turystów.