W ramach dofinansowania z projektu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz działania Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, trwa termomodernizacja budynku Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze.

Od 1 lipca 2016 trwa realizacja projektu pn. "Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim", którego głównym celem jest zwiększenie efektywności i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w regionie.

10 kwietnia 2018 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim gościł dzieci i młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego, na powiatowym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2018.

5 kwietnia 2018 r., w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Świdnicy przeprowadzono szkolenie z zakresu bezpieczeństwa, skierowane do dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa - pracujących w gminach z terenu powiatu zielonogórskiego.

Życzenia Wielkanocne

29.03.2018