Lubuski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy

10 kwietnia 2018 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim gościł dzieci i młodzież z terenu powiatu zielonogórskiego, na powiatowym etapie Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego w ramach przeglądów PRO ARTE 2018.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych. W przeglądzie udział wzięło 62 uczniów, spośród których Rada Artystyczna postanowiła przyznać wyróżnienia:

- w kategorii klas I-III – Lenie Walkiewicz z SP nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim i Krzysztofowi Paciejewskiemu z SP w Babimoście;
- w kategorii klas IV-VI – Agacie Bączyk z SP nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim, Agacie Stanisławiszyn z SP w Czerwieńsku, Hannie Mleczak z SP  w Babimoście i Aleksandrowi Pęciakowi z SP nr 1 w Sulechowie;
- w kategorii klas VII oraz II i III gimnazjum– Emilii Pałce z SP nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim i Kai Pajcz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej.

Nominacje do finału wojewódzkiego dla najmłodszej grupy wiekowej, który odbędzie się w dniu 23 kwietnia w Kostrzyńskim Centrum Kultury otrzymali:

Noemi Kowalska z SP w Czerwieńsku,
Aleksandra Sewohl z ZS-P w Kargowej,
Kajetan Olejnik ze SP w Kijach.

Na finały wojewódzkie zaplanowane na 25 kwietnia w Centrum Kultury w Żaganiu pojadą nominowani w grupie klas IV – VI:

Eliza Rosolska z SP nr 1 w Sulechowie,
Lidia Węclewicz z SP w Czerwieńsku,
Amelia Kubiak z SP w Babimoście.

Natomiast w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury 27 kwietnia 2018 r. zjawią się nominowani w najstarszej grupie:

Rozalia Pukacka z SP w Czerwieńsku,
Hubert Anuszkiewicz z SP w Babimoście,
Tomasz Miter z SP nr 1 w Sulechowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe występy, a nominowanym gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim!