XXXIII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

W czwartek, 30 marca w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie Edwin Łazicki Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego otworzył XXXIII zwyczajną sesję Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu wraz z Wicestarostą Zielonogórskim Waldemarem Kotlarskim wręczyli Romualdowi Malinowskiemu - radnemu powiatu, prezesowi Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych i społecznikowi honorowe wyróżnienie "Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego".

Następnie Burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś podziękował za zaangażowanie powiatu w działania na rzecz powstania stacji paliw w Kargowej, a Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Czesław Hołołub pogratulował Edwinowi Łazickiemu uhonorowania przez Sejmik Województwa Lubuskiego wyróżnieniem "Zasłużony dla Województwa Lubuskiego".

Na czwartkowej sesji obecni byli przedstawiciele sołectwa Górzykowo oraz radni Sulechowa, którzy wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją, jaka ma miejsce na terenie wyrobiska po dawnej żwirowni, do którego zostały złożone odpady komunalne z Niemiec. Wicestarosta podziękował mieszkańcom Górzykowa za czujność oraz poinformował zebranych o dotychczas podjętych krokach w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji oraz planach kolejnych działań zmierzających do usunięcia z wyrobiska nielegalnych odpadów.

W kolejnych punktach obrad radni przyjęli informację o stanie sanitarnym powiatu w 2016 roku oraz stanowisko w sprawie kontynuacji zadań z zakresu chirurgii onkologicznej oraz dalszego funkcjonowania Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulechowie. Rada podjęła uchwały w sprawie:  nadania honorowego wyróżnienia "Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego" członkom sulechowskiego chóru Cantabile - Czesławie Sosińskiej i Bogdanowi Maciejewskiemu, określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2017 roku oraz zmiany uchwały budżetowej na 2017 rok i w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014 – 2022”. Ponadto radni wyrazili zgodę na oddanie w najem lokalu użytkowego usytuowanego w budynku przy Al. Niepodległości 32 w Sulechowie oraz przyjęli uchwałę w sprawie dostosowania sieci szkół  ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą – Prawo oświatowe oraz ustalenia sieci szkół ponadpodstawowych i specjalnych.

Protokoły z sesji są dostępne na stronie: http://bip.powiat-zielonogorski.pl/152/Protokoly/