Uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w ZIelonej Górze

5 października br., w uroczystym otwarciu nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze przy ul. Batorego 126A uczestniczyli Wicewojewoda Robert Paluch, Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, Starostowie Dariusz Wróblewski i Waldemar Kotlarski, członkowie Zarządu Powiatu Jadwiga Oziemkowska, Stanisław Okopień i Leszek Klim, Wiceprezydent Miasta Zielona Góra Krzysztof Kaliszuk, Dyrektor PUP Edmund Prekurat oraz inni zaproszeni goście i pracownicy urzędu pracy.

Wicewojewoda nie szczędził słów uznania dla pomysłu przeniesienia siedziby PUP w Zielonej Górze do nowoczesnego budynku przy ul. Batorego. Nadmienił, że zielonogórski PUP jest największą tego typu placówką w województwie i zasłużył sobie na takie wspaniałe miejsce do prowadzenia swojej działalności.

Z kolei Dyrektor PUP Edmund Prekurat podziękował Zarządowi Powiatu oraz Prezydentowi Miasta Zielona Góra za przychylność w całym procesie przeprowadzki urzędu. Dyrektor pochwalił też załogę PUP, która sprawnie przeniosła w pierwszą sobotę i niedzielę października całe wyposażenie urzędu. Ponadto podkreślił też wagę dotychczasowych osiągnięć Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. A jest się czym pochwalić. Nasz "pośredniak" ma 87 procentową efektywność działań oraz otrzymuje za wyniki swojej pracy wiele nagród i wyróżnień, m.in. nagrodę od Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Codziennie obsługuje 200-300 osób, zarówno bezrobotnych, jak i przedsiębiorców.

Pomieszczenia PUP w nowej siedzibie rozmieszczone są na parterze, trzecim i czwartym piętrze. Zadbano o szerokie drzwi, windę, podjazdy i toalety dla osób niepełnosprawnych oraz o miejsca parkingowe przeznaczone dla interesantów.

Media o nowej siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze: