Spotkanie rzeczników konsumentów

7 września br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski gościł w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze rzeczników konsumentów działających na terenie województwa lubuskiego oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wielkopolskim.

W spotkaniu zorganizowanym przez Starostę i Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wielkopolskim zaproszeni goście rozmawiali o zadaniach i roli Inspekcju Handlowej, wymienili doświadczenia w zakresie ochrony praw i interesów konsumentów oraz omówili współpracę miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów. Uczestnicy spotkania dyskutowali ponadto o roli mediacji, stałych polubownych sądów konsumenckich oraz edukacji konsumenckiej w szkołach i w grupach seniorów.