Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

30 stycznia br., w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Przewodniczący Powiatowej Rady Rynku Pracy – Wicestarosta Waldemar Kotlarski wraz z Edmundem Prekuratem - Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy i pozostałymi członkami Rady omówili sytuację na lokalnym rynku pracy w powiecie zielonogórskim oraz przyjęli plan działań Powiatowego Urzędu Pracy na bieżący rok.

Rada zaopiniowała:
- podział przyznanych środków Funduszu Pracy na finansowanie aktywnych form w ramach programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz finansowanie innych fakultatywnych zadań,
- plan szkoleń na 2017 rok,
- wniosek o utworzenie nowego kierunku kształcenia w zawodach technik przemysłu mody i technik technologii żywności.

Członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy podjęli uchwały w sprawie podziału środków Funduszu Pracy oraz w sprawie nienależnie pobranych świadczeń tj. zasiłku dla bezrobotnych i stypendium stażowego, a także zapoznali się z informacją dotyczącą zbiorczego wykazu umów zawartych z pracodawcami i osobami w 2016 roku.