Wybór języka
powrót

Złoty sukces siatkarek z Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie

15 kwietnia w Kostrzynie odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, który zakończył się zdobyciem mistrzowskiego tytułu przez siatkarki z Liceum Ogólnokształcącego w Sulechowie!

W turnieju zagrały zespoły z Kostrzyna, Drezdenka, Nowej Soli i Sulechowa. Sulechowskie siatkarki w pierwszym spotkaniu pokonały reprezentantki LO z Nowej Soli 2-0 w setach (25-16,25-11) i w meczu o złoty medal zmierzyły się z gospodyniami turnieju, które swoje pierwsze spotkanie wygrały 2-0 z zespołem z Drezdenka.

Zespół z Sulechowa po pewnej wygranej w pierwszym secie do 13, w drugim secie przy prowadzeniu 9-4 pozwolił przeciwniczkom odrobić straty i doprowadzić do remisu. Końcówka jednak należała już dziewcząt z sulechowskiego liceum, które wygrały drugiego seta 29-27, a całe spotkanie 2-0 zdobywając tym samym tytuł Mistrzowski.
W dniach 29-31 maja lubuskie mistrzynie zagrają w ogólnopolskim turnieju finałowym w Wieliczce.