Zaproszenie na wystawę pt. "Powiaty oczami artystów"

Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski i Starosta Powiatu Sprewa-Nysa Harald Altekrüger zapraszają w piątek, 10 lipca o godzinie 17.00 do Gminnego Centrum Kultury w Kargowej na otwarcie wystawy poplenerowej pt. "Powiaty oczami artystów".

Wystawa jest ostatnim elementem projektu pt. „Powiaty oczami artystów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr”. Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość., który Powiat Zielonogórski realizuje wraz z Powiatem Sprewa-Nysa i Gminnym Centrum Kultury w Kargowej.

Na wystawie znajdą się prace olejne, akrylowe, akwarele, pastele i zdjęcia wykonane przez 10 polskich i 10 niemieckich artystów. W sumie będzie można podziwiać ponad 50 prac, które powstały w dniach 14 - 21 czerwca podczas polsko-niemieckiego pleneru artystycznego w Kargowej.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 24 lipca br. Wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!