XXXV Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego - Relacja

W ostatnim czasie, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbyła się XXXV Sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Sesję otworzył przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki, który przedstawił porządek obrad. Do porządku obrad, na wniosek radnego Adama Jaskulskiego zostało wprowadzone Stanowisko NR 5.2022 RADY POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO z dnia 24.02.2022 r. w sprawie sprzeciwu Rady Powiatu Zielonogórskiego wobec agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Następnie przyjęto protokół nr XXXV.2021. , po czym Starosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego poinformowali o działaniach Zarządu i Rady Powiatu w okresie międzysesyjnym.

Poinformowano o interpelacjach i zapytaniach radnych oraz o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

Przedstawiono wolne wnioski.

Przedstawiono sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2021 r.

Następnie podjęto uchwały w sprawach:

1) rozpatrzenia petycji Fundacji N. Tesli, (druk 242);

2) powierzenia Województwu Lubuskiemu zadania w zakresie wykonywania zadań powiatowej biblioteki publicznej za pośrednictwem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, (druk 243);

3) wieloletniej prognozy finansowej powiatu lata, (druk 245);

4) zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok, (druk 246);

5) zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014-2022”, (druk 244);

6) udzielenia pomocy finansowej Gminie Żary, (druk 247) ;

7) określenia zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej, na które przeznacza się środki PFRON w 2022 r. ”, (druk 248)

Udzielono odpowiedzi na wolne wnioski

Zamknięto XXXV Sesję Rady Powiatu.