XXXIII Sesja Rady Powiatu - relacja

W dniu 28 października 2021 roku o godz. 11:00 w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze Winiarska 1, odbyła się XXXIII Sesja Rady Powiatu

Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Otworzył XXXIII Sesję Rady Powiatu po czym przyjęto porządek obrad oraz Protokół nr XXXII.21.

Następnie Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk poinformował o działaniach Zarządu i Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwin Łazicki w okresie międzysesyjnym.

Poinformowano o interpelacjach i zapytaniach radnych oraz o udzielonych odpowiedziach na interpelacje i zapytania.

Przedstawiono wolne wnioski.

Poinformowano o Nadzorach Wodnych na terenie Powiatu Zielonogórskiego

Skarbnik Powiatu Zielonogórskiego Edyta Dwojak przedstawiła sprawozdanie finansowe za I półrocze 2021 r.

1) Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 r. samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej;

2) Informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym przebiegu realizacji przedsięwzięć sporządzoną za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 r.

3) Informacja o przebiegu wykonania budżetu powiatu zielonogórskiego za okres od 1 stycznia do 30 czerwca 2021 r.

Podjęto następujące uchwały:

1) w sprawie wyrażenia zgody dla Szpitala Rehabilitacyjno–Leczniczego dla Dzieci SP ZOZ w Wojnowie na oddanie w użyczenie dla Gminy Kargowa części nieruchomości położonej w obrębie Wojnowo, stanowiącej własność Powiatu Zielonogórskiego, (druk 224);

2) w sprawie nadania statutu Szpitalowi Rehabilitacyjno-Leczniczemu dla Dzieci Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi 3) Opieki Zdrowotnej w Wojnowie, (druk 225);

3) w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok; (druk 227);

4) w sprawie zmiany w „Strategii Rozwoju Powiatu Zielonogórskiego na lata 2014 – 2022” ; (druk 226);

Wicestarosta Zielonogórski Tadeusz Pająk, Członek Zarządu Powiatu Zielonogórskiego Mirosław Andrasiak oraz Sekretarz Powiatu Ewa Seremak udzielili odpowiedzi na wolne wnioski.

Zamknięto XXXIII Sesji Rady Powiatu.