XXXII zwyczajna sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego IV kadencji

W dniu 28 listopada br. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze odbyła się XXXII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego. Udział w niej wziął Zarząd Powiatu, ze Starostą Ireneuszem Plechanem na czele. Obrady prowadził Przewodniczący Rady Powiatu- Edwin Łazicki.

Po przyjęciu porządku obrad oraz protokołów z poprzedniej sesji podjęto uchwałę w sprawie wstąpienia w miejsce Krzysztofa Romankiewicza-  radnego, którego mandat wygasł, kandydatki Danuty Pyrtko.

Po złożeniu ślubowania przez radną Danutę Pyrtko, Starosta Zielonogórski i Przewodniczący Rady Powiatu złożyli sprawozdania z działalności w okresie międzysesyjnym.
Następnie przedstawiono informację o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2012/2013 oraz o planowanym przebiegu zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie.

Uchwalono zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu, zmiany uchwały budżetowej na 2013 rok, zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015”, a także skład osobowy stałych Komisji Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Świdnica, ustalenia opłat za usuwanie i przechowywanie na parkingach strzeżonych pojazdów usuniętych z dróg oraz wysokość kosztów w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu oraz zmiany statutu Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie.

Następnie dokonano wyboru biegłego rewidenta do przeprowadzenia badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie za rok 2013 oraz wyrażono zgodę na zawarcie kolejnej umowy najmu.

Uchwalono „Roczny Program Współpracy Powiatu Zielonogórskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz Innymi Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego na rok 2014” i ustalono zasady i tryb przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Powiatu Zielonogórskiego.

Ponadto radni określili przystanki komunikacyjne, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Zielonogórski oraz warunki i zasady korzystania z tych przystanków oraz ustanowili, by przekazać  Gminie Trzebiechów zadania w zakresie ”Zarządzania przystankami komunikacyjnymi zlokalizowanymi w ciągu dróg powiatowych w granicach administracyjnych Gminy Trzebiechów”.

Po udzieleniu odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych sesję zakończono.