Wizytacja dróg powiatowych przez Komisję Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego

W dniu 19 maja 2021 roku Radni Rady Powiatu Zielonogórskiego reprezentujący Komisję Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego byli z wizytą na terenie Gminy Nowogród Bobrzański, Świdnica i Czerwieńsk.

Celem spotkania było sprawdzenie stanu infrastruktury drogowej, aby przygotować priorytety w inwestycjach drogowych na terenie całego powiatu w perspektywie najbliższych kilku lat.

NOWOGRÓD BOBRZAŃSKI

Na terenie Gminy Nowogród Bobrzański objechano drogi powiatowe:

-nr 1071F od granicy powiatu ( z m.Zielona Góra) – przez Niwiska – Kotowice w kierunku Przybymierza

- nr 1074F od drogi wojewódzkiej przez Urzuty do granicy powiatu

- nr 1183F Drągowina – Klępina – Nowogród Bobrzański

- nr 3601F w Nowogrodzie Bobrzańskim (ul. Słowackiego, Rynek i Kościuszki)

- nr 1182F od drogi krajowej nr 27 do m. Krzewiny

Burmistrz Nowogrodu Bobrzańskiego przedstawił największe problemy w infrastrukturze drogowej na terenie gminy.

W objeździe dróg uczestniczyli:

1. Radni Powiatu Zielonogórskiego

- Danuta Pyrtko – Przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa