Uroczyste otwarcie wyremontowanego mostu w Cigacicach

25 kwietnia 2022 r. przy wyremontowanym moście w Cigacicach odbyło się uroczyste otwarcie zrealizowanej inwestycji.

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie, przedstawili krótki rys historyczny mostu od powstania, przez zawieruchę wojenną aż do dnia dzisiejszego.

Następnie głos zabrali: Wicewojewoda Lubuska Olimpia Tomczyk-Iwko, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Materna, Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki, Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Sulechowa Zbigniew Trompa.

Starosta Zielonogórski przekazał podziękowania oraz pamiątkowe ryngrafy na ręce Wojewody Lubuskiego, Posła Jerzego Materny, konsorcjum firm wykonawcy Probudowa Sp. z o.o. i PBW Inżynieria Jacek Garbacz a także symboliczną pamiątkę dla Prezydenta Miasta Zielona Góra, w dniu przekazania mostu w Cigacicach w zarządzanie Powiatu Zielonogórskiego.

Proboszcz Parafii Cigacice ks. kan. Jerzy Filipkowski poświęcił most.

Następnie uroczyście przecięto plakat protestacyjny z roku 2019 r., jako symbol zrealizowania i oddania do użytku inwestycji, o którą zabiegali okoliczni mieszkańcy, przedsiębiorcy i rolnicy.

Wszyscy udali się korowodem przez most do portu w Cigacicach na poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Regionu Cigacic oraz uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Atrakcją była możliwość wycieczki galarem po Odrze w okolicach mostu.

Oprócz wymienionych powyżej przedstawicieli władz i kościoła, w uroczystości wzięli udział wójtowie, burmistrzowie, radni powiatu i gmin, sołtysi, mieszkańcy Cigacic, Górzykowa, Leśnej Góry, Sulechowa.

Nad bezpieczeństwem czuwała Policja oraz Straż Pożarna.