Święto Plonów w Górzykowie

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie, jak co roku w październiku zorganizowali Święto Plonów.

Uczniowie ponadgimnazjalnej szkoły przysposabiającej do pracy zaprezentowali dzieła swych rąk: własnoręcznie zebrane warzywa, owoce i zawekowane przetwory. Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele przedstawili specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny.
Niezwykle ważnym elementem świętowania było uroczyste pasowanie na uczniów dzieci, które w roku szkolnym 2013/2014 opuściły mury przedszkola specjalnego. W tym roku po raz pierwszy zdarzyło się tak, że cała grupa z przedszkola specjalnego poszła razem do specjalnej szkoły podstawowej działającej w strukturach Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulechowie. Aktu pasowania dokonali Starosta Zielonogórski Ireneusz Plechan wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Zielonogórskiego Edwinem Łazickim, którzy życzyli najmłodszym uczniom samych sukcesów w szkole.