Spotkanie Starosty z przedstawicielami placówek oświatowych Powiatu Zielonogórskiego

Tradycyjnie przed inauguracją nowego roku szkolnego, w dniu 26 sierpnia br., Starosta Zielonogórski Dariusz Wróblewski wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze Ireną Podsiadły spotkali się z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, prowadzonych przez Powiat.

Kulminacyjnym punktem spotkania było złożenie ślubowania przez: Anetę Lewkowicz z Zespołu Szkół Specjalnych w Zaborze, Lidię Ludwiczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulechowie, Martę Kaszewską z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku, Justynę Kozłowską i ks. Bartosza Orlickiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, którzy zdobyli kolejny szczebel awansu zawodowego i uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

Podczas piątkowego spotkania Starosta Zielonogórski wręczył też Jerzemu Rozynkowi akt powierzenia obowiązków dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie. Przypomnijmy, że CKZiU w Sulechowie rozpocznie działalność w dniu 1 września br. na mocy uchwały Nr XXI.127.2016 Rady Powiatu Zielonogórskiego z dnia 28 kwietnia 2016 r. W skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie włącza się Technikum, Zasadniczą Szkołę Zawodową oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. CKUiZ w Sulechowie przejmuje mienie oraz należności i zobowiązania pozostające po rozwiązaniu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie.

Spotkanie było również okazją do złożenia gratulacji Grażynie Płońskiej dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku, która świętuje właśnie 35-lecie pracy zawodowej.

W części roboczej spotkania rozmawiano o sprawach bieżących powiatowej oświaty.