Wybór języka
powrót

Spływ kajakowy po Odrze - "Przeżyj z nami przygodę na wodzie!"

Dnia 01.07.2018 r. odbył się spływ kajakowy po Odrze na odcinku przepływającym przez powiat zielonogórski "Przeżyj z nami przygodę na wodzie!" - Odra 2018, w którego organizację zaangażowane było Starostwo Powiatowe.

Charakter działania obejmował upowszechnianie kultury fizycznej poprzez udział uczestników w spływie kajakowym, a także promocję Rzeki Odry oraz jej dorzecza w woj. lubuskim zwłaszcza na odcinku powiatu zielonogórskiego. Wykwalifikowany pilot wycieczki w czasie dojazdu na miejsce wodowania kajaków, podczas spływu oraz postojów przekazał uczestnikom informacje dotyczące rzeki Odry, jej dorzecza w woj. lubuskim, Odrzańskiej Drogi Wodnej, Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego oraz środowiska przyrodniczego Ziemi Lubuskiej, a zwłaszcza Powiatu Zielonogórskiego.

Z relacji uczestników projektu wynika, że podczas udziału w spływie kajakowym "Przeżyj z nami przygodę na wodzie!" Odra 2018 wzmocniły się relacje koleżeńskie między uczestnikami, nawiązały się nowe przyjaźnie. Uczestnicy mogli poznawać siebie w nietypowych okolicznościach wymagających koncentracji oraz dyscypliny na wodzie, nabyć nowe doświadczenia, które z pewnością przydadzą się im w życiu codziennym.