Rower dla policji

29 grudnia 2018 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Piaskowej 53 w Sulechowie przed rozpoczęciem III Sesji Rady Powiatu miała miejsce wyjątkowo miła uroczystość. Władze Powiatu Zielonogórskiego w osobie obecnego Starosty Krzysztofa Romankiewicza i byłego Starosty Dariusza Wróblewskiego oraz  Przewodniczącego Rady Edwina Łazickiego przekazały rower policji w Sulechowie.

Komendant komisariatu w Sulechowie podkom. Mateusz Domaradzki wraz z mł. asp. Sebastianem Sowińskim, dziękując za jednoślad, nie kryli radości.
Ten klasyczny rower górski dzięki aluminiowej ramie i cichym, szerokim oponom zapewnia lekką i zwinną jazdę. Posiada 24 przerzutki, oświetlenie ledowe, kuferek, pompkę oraz odblaskowy napis „POLICJA”.
Patrole rowerowe działają w Zielonej Górze od 10 lat.  Wiosną br. będzie można spotkać taki patrol również w Sulechowie. „Nie wszędzie można dotrzeć radiowozem, np. na ścieżkach i w parkach Sulechowa rower będzie doskonałym środkiem transportu dla patrolu policyjnego” – wyjaśniał szef zielonogórskiej policji mł. insp. Jarosław Tchorowski. „Chcemy być bliżej mieszkańców i czuwać wszędzie nad ich bezpieczeństwem.”
Sulechowscy policjanci na rowerach mają zapełnić lukę w prewencji między patrolami pieszymi a zmotoryzowanymi. Będą mogli szybciej poruszać się po małych uliczkach w centrum miasta, a także w parkach i skwerach.