Wybór języka
powrót

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu dzisiejszym odbyło się Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Tematyka posiedzenia obejmowała:

1. Wystąpienie wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie miejscowości Trzebiechów.

2. Aktualna i prognozowana sytuacja meteorologiczno-hydrologiczna oraz potencjał przewidziany do ewentualnych działań ratowniczych związanych z powodzią, w tym ewakuacji i zabezpieczenia podstawowych potrzeb ludności.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu Zielonogórskiego, wójtowie oraz burmistrzowie gmin Powiatu Zielonogórskiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii Pani Natalia Wojniusz oraz wszyscy członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Spotkanie otworzył i prowadził Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz.

Powiatowy Lekarz Weterynarii Natalia Wojniusz przedstawiła plan zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków w obszarze zapowietrzonym i zagrożonym.

Wyszczególniono obszar zagrożony ptasią grypą:

Na północy od miejscowości Stare Kramsko, nie obejmując tej miejscowości, obejmując miejscowość Wojnowo, na południowy wschód do miejscowości Kargowa, wyłączając tą miejscowość. Na wschodzie obejmując miejscowość Karszyn, Siadcza, omijając Susłów, obejmując miejscowości Bełcze i Sosnówka, przecinając w połowie drogę powiatową 278 z Bojadeł do Kartna, włączając Bojadła,  wyłączając Kartno.

Dalej na południowy zachód do drogi gminnej Bojadła – Pyrnik obejmując miejscowość Karczemka, aż do rzeki Odry. Dalej od Odry wchodząc na gminę Zabór do drogi Milsko – Dąbrowa, dalej do miejscowości Proczki, obejmując tą miejscowość, następnie do drogi Zabór – Czarna, dalej nad miejscowością Gęsin (wyłączając tą miejscowość), na północny zachód do drogi powiatowej 282 obejmując miejscowość Łaz, wyłączając Droszków, następnie wzdłuż granicy miejscowości Przytok omijając tą miejscowość, do drogi S3, włączając Stożne, następnie na  północ do Odry obejmując Leśną Górę, dalej na północ obejmując Górki Małe, Cigacice, Nowy Świat do miejscowości Sulechów, wyłączając tą miejscowość, włączając Kruszynę, Obłotne. Dalej nad drogą wojewódzką 32 do drogi powiatowej 304 w kierunku Klępska, omijając tą miejscowość, do punktu wyjścia na wysokości Starego Kramska.

PTACTWO W OBSZARZE ZAGROŻONYM OBEJMUJĄCYM W CHWILI OBECNEJ OBSZAR O PROMIENIU 10 km WOKÓŁ MIEJSCOWOŚCI TRZEBIECHÓW MUSI ZOSTAĆ NIEZWŁOCZNIE ZAMKNIĘTE