Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zielonej Górze

W dniu 25 listopada br., w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego tj. w Komendzie Miejskiej PSP Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Obradom przewodniczył przewodniczący zespołu powiatowego Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni członkowie zespołu powiatowego.

Podczas spotkania omówiono statystykę i analizę bezpieczeństwa i porządku publicznego wynikające z aktualnej oceny zagrożenia oraz analizowano organizację i zasady funkcjonowania służby zdrowia w przypadku wystąpienia zdarzeń nadzwyczajnych i sytuacji kryzysowych. Wypracowano wnioski dotyczące działań podejmowanych przez służby i instytucje w zakresie usuwania skutków intensywnych opadów śniegu i niskich temperatur, ustalono organizacja i zasady użyczenia cysterny do przewozu wody pitnej. Wydano również opinię o zaktualizowanym Powiatowym Planie Zarządzania Kryzysowego. Po przeprowadzonej dyskusji i przedstawieniu zadań do realizacji spotkanie zakończono.