Lubuska Gala Taneczna zakończyła przeglądy powiatowe w ramach PRO ARTE

Lubuska Gala Taneczna, która odbyła się 15 maja w Trzebiechowskim Ośrodku Kultury zakończyła powiatowe eliminacje przeglądów z cyklu PRO ARTE 2015.

Na parkiecie sali widowiskowej TOK taneczne umiejętności zaprezentowało 25 zespołów (w tym 2 poza konkursem), w sumie ponad 320 uczniów!

Zgodnie z obowiązującym regulaminem uczestnicy występowali w trzech grupach wiekowych, spośród których Rada Artystyczna wyróżniła:

• w kategorii do lat 12 – JUMP MINI z Sulechowskiego Domu Kultury, Formację taneczną „FLOW” z Gminnego Ośrodka Kultury w Bojadłach, JUST KIDS z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Nowogrodzie Bobrzańskim i MAŁY RESPECT ze „Świata Tańca” Karoliny Sroki,
  • w kategorii 13-16 lat – SWAGGERSÓW z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Nowogrodzie Bobrzańskim i  FLAVĘ z Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury
  • w kategorii powyżej 16 lat – PATI I MARCINA z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwieńsku.

Nominacje do finału wojewódzkiego, który przypada 9 czerwca w Świebodzinie jednogłośnie otrzymali przedstawiciele Sulechowskiego Domu Kultury: KIDS JUMP - w kategorii do lat 12, JUMP JUNIOR w kategorii 13-16 lat oraz JUMP w kategorii powyżej 16 lat.

Przypomnijmy, że 11 maja w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej wyłoniono również najlepszych młodych aktorów w powiecie zielonogórskim. Nominację do finału wojewódzkiego otrzymał teatr BAJ z Nowogrodu Bobrzańskiego, a wyróżnienie otrzymali: teatr TALALA z Nowogrodu Bobrzańskiego i teatr z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Kargowej.

Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy udanych występów w finałach wojewódzkich!