Konwent Starostów Województwa Lubuskiego

W dniu 19.01.2023r. Starosta Powiatu Zielonogórskiego Pan Krzysztof Romankiewicz uczestniczył w Konwencie Starostów Województwa Lubuskiego. Wiodącym tematem konwentu była szeroko rozumiana ochrona zabytków.

W konwencie uczestniczyli: Starosta żagański Henryk Janowicz, będący jednocześnie przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Lubuskiego, Starosta Powiatu Nowosolskiego Iwona Brzozowska, Starosta Powiatu Gorzowskiego Magdalena Pędziwiatr, Starosta Powiatu Sulęcińskiego Tomasz Jaskuła, Starosta Powiatu Zielonogórskiego Krzysztof Romankiewicz, Starosta Powiatu Świebodzińskiego Zbigniew Szumski oraz Wicestarosta Krośnieński Ryszard Zakrzewski.Spotkanie otworzyła Barbara Bielinis-Kopeć, Lubuski Konserwator Zabytków, przedstawiając prezentację na temat zmian w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad nimi, a także problemach występujących przy remontach dróg, przez pryzmat przydrożnych drzew.