Wybór języka
powrót

IX Powiatowe Targi Edukacji

W dniu wczorajszym tj. 26 lutego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbywały się IX Powiatowe Targi Edukacji. Przedsięwzięcie to zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Zielonogórskiego.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem młodych ludzi szukających swojej ścieżki kariery. Również dorośli mieli okazję porozmawiać i zapoznać się z ofertą przyszłych, potencjalnych pracodawców. Targi zostały zorganizowane już po raz dziewiąty, to dowód na to, że zainteresowanie wciąż rośnie.

Wśród wystawców znalazły się urzędy, szkoły wyższe, prywatni przedsiębiorcy oraz wojsko i Straż Graniczna.

Starostwo Powiatowe w Zielonej Górze dumnie reprezentowało zawód urzędnika. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachęcić młodych ludzi do pracy w jednostkach samorządowych.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W zeszłym roku prelekcje prowadziła firma Nestle (obecna również i podczas tegorocznych targów), w tym był to lubuski Rockwool.