II sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego

17 grudnia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie obradowała Rada Powiatu Zielonogórskiego.

Po otwarciu sesji ślubowanie złożył radny Roman Rakowski. Następnie Edwin Łazicki - Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego przystąpił do przeprowadzenia głosowań nad uchwałami w sprawie powołania Komisji Rewizyjnej Powiatu Zielonogórskiego oraz ustalenia składu osobowego stałych Komisji Rady Powiatu (skład poszczególnych Komisji dostępny jest w zakładce Władze/Rada Powiatu Zielonogórskiego/Komisje Rady Powiatu oraz na stronie BIP).

Radni ustalili wynagrodzenie dla Starosty Zielonogórskiego oraz podjęli uchwały w sprawie: nieodpłatnego przekazania w drodze darowizny nieruchomości położonej w obrębie miejscowości Wysoka gmina Nowogród Bobrzański, stanowiącej własność Powiatu Zielonogórskiego, przyjęcia do realizacji zadania z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie Gminy Zielona Góra i przyjęcia przez Powiat Zielonogórski do realizacji zadań administracji geodezyjnej i kartograficznej. Uchwalono również zmiany w budżecie powiatu na 2014 r. i zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015".