I Mała Przedszkoolimpiada

14 lutego br. odbyła się I Mała Olimpiada Przedszkoli Specjalnych w sali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie.

Przedszkoolimpiada została zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulechowie pod patronatem Starosty Zielonogórskiego. Sala sportowa została wypełniona zabawą, sportową konkurencją i radością najmłodszym. Wolontariusze z Liceum pomagali przedszkolakom w zmaganiach sportowych, otrzymując od dzieci bezcenny uśmiech, dziecięca radość i bezcenne doświadczenie.

Impreza miała charakter rekreacyjno-sportowy. Drużyny z województwa lubuskiego rywalizowały w rozmaitych konkurencjach. W zmaganiach udział wzięły przedszkola specjalne i oddziały przedszkolne przy Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych:

• Przedszkole Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świebodzinie
  • Oddziały przedszkolne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie
  • Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim
  • Przedszkole Specjalne przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Międzyrzeczu
  • Przedszkole Specjalne nr 6 „KRAINA TĘCZY” we Wschowie
  • Przedszkole Specjalne „BAJKA” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulechowie

Olimpiadę uświetnili swoją obecnością:

• p. Edwin Łazicki – Przewodniczący Rady Powiatu Zielonogórskiego,
  • p. Irena Podsiadły – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych
  • p. Wojciech Sołtys – Burmistrz Sulechowa,
  • p. Beata Leśniak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Sulechowie,
  • p. Anna Łagoda– dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulechowie,
  • p. Grażyna Płońska – dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Ireny Sendlerowej w Przytoku,
  • p. Beata Kucuń - dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie
  • Małgorzata Brówka – Prezes Stowarzyszenia Dlaczego Nie

którzy gorąco dopingowali małych zawodników.

Przedszkolaki poza rywalizacją sportową mogły spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy dzięki ratownikom z Centrum Ratownictwa RESCURE.

Na zakończenie Olimpiady uczestnicy otrzymali medale, puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów i patrona I Małej Olimpiady Przedszkoli Specjalnych – Starostę Zielonogórskiego.

materiały: http://www.losulechow.pl/