Wybór języka
powrót

Festiwal Zawodów – Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie

4 marca 2019 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sulechowie odbył się Festiwal Zawodów – Dzień Otwarty Szkoły. Szkoła gościła uczniów ósmych klas podstawowych oraz trzecich klas gimnazjalnych z powiatu zielonogórskiego, którzy stoją przed jednym z najważniejszych wyborów życiowych, jakim jest wybór szkoły.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie CKZiU przygotowali się na przyjęcie młodzieży. W bardzo atrakcyjny sposób przedstawiono ofertę szkoły. Przygotowano stoisko dla każdego zawodu oferowanego przez CKZiU. Młodzież i nauczyciele zaangażowani w festiwal przybliżali gimnazjalistom i ósmoklasistom tajniki danego zawodu. Odpowiadali na pytania, rozwiewali wątpliwości oraz zachęcali do rozpoczęcia nauki w naszej szkole. Mówili o korzyściach, jakie daje nauka w CKZiU. Atutem szkoły jest przystąpienie do projektu „Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Zielonogórskim”. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie zdobywają dodatkowe kwalifikacje, uprawnienia, mogą zrobić kurs prawa jazdy kat. B oraz odbyć płatny staż. Goście byli tą ofertą bardzo zainteresowani. Najważniejsze jest to, że mogli zobaczyć, jak dużo dzieje się w szkole, jak zaangażowana jest młodzież, dyrekcja oraz nauczyciele, jak wiele wysiłku każdy wkłada, by kształcenie było na bardzo wysokim poziomie.
 Dzięki uczniom technikum informatycznego oraz ich nauczycielom i dyrekcji rozegrano finał turnieju LOL (League of Legends). To już druga edycja, która miała zasięg ogólnopolski (Zielona Góra, Sulechów, Nowa Sól, Szczecin, Poznań). Przybyli goście mogli zobaczyć rozgrywki prowadzone na żywo.
 Na koniec odbyło się głosowanie na najlepiej zaprezentowany zawód.

materiały: facebook.com/cksul