Wybór języka
powrót

Dni Rodzicielstwa Zastępczego - relacja

W dniu 18 maja 2019 roku odbył się piknik  z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze, w ramach obchodów 20-lecia Powiatu Zielonogórskiego pod hasłem „ Podziel się domem. Zostań rodziną zastępczą”. Wydarzenie miało miejsce na terenie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku.

Świętowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego ma charakter cykliczny i stanowi okazję dla rodzin zastępczych do integracji, wymiany doświadczeń, podzielenia się problemami z jakimi się borykają. Co roku pracownicy Centrum dokładają wszelkich starań, aby ten wyjątkowy dzień był okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy, a także wnosił nową jakość do funkcjonowania systemu pieczy zastępczej na terenie powiatu zielonogórskiego. Organizacja spotkań w formie pikników
z poczęstunkiem i wieloma atrakcjami jest okazją do podziękowania, wyrażenia wdzięczności  i uznania za codzienny trud pracy rodzin zastępczych przez Panią Dyrektor Annę Gołębską oraz pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. Do życzeń dla rodzin dołączył się Pan Starosta Zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, który swoją obecnością podkreślił wyjątkowość tegorocznych obchodów związanych z 20 - leciem Powiatu Zielonogórskiego.

Podczas pikniku dzieci i dorośli korzystali z wielu atrakcji. Były to zabawy ruchowo - muzyczne z udziałem animatorek, gry wielkoformatowe, bajkowe limbo, konkurencje sportowo – sprawnościowe z dyplomami i nagrodami, wielkie bańki mydlane, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, kreatywne warsztaty tworzenia biżuterii, bajeczne pląsy z udziałem chodzących maskotek, fotobudka oraz inne. Do dyspozycji najmłodszych uczestników były dmuchane zjeżdżalnie, dmuchany plac zabaw oraz eurobungee. Każdy spróbował słodkiego poczęstunku - lodów, gofrów  a pracownicy tut. Centrum serwowali watę cukrową, ciasta oraz napoje. Dodatkowym poczęstunkiem był żurek, kiełbaski z grilla oraz pajda chleba ze smalcem. Wiele rodzin skorzystało z transportu zapewnionego przez organizatorów. Na pikniku bawiło się niemal 300 osób.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym się w organizację spotkania i sponsorom: pracownikom Domu Dziecka w Klenicy, pracownikom Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie, pracownikom Domu Pomocy Społecznej w Trzebiechowie, pracownikom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Przytoku oraz Panu Krzysztofowi Kononowiczowi - Prezesowi Zarządu firmy LEKS Sp. z o. o. w Sulęcinie - producentowi pieczywa.