Absolutorium dla Zarządu Powiatu Zielonogórskiego!

30 czerwca br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyła się XXXVII sesja Rady Powiatu Zielonogórskiego.

Na początku sesji Adam Jaskulski – Wójt Gminy Świdnica został odznaczony przez Edwina Łazickiego – Przewodniczącego Rady Powiatu Zielonogórskiego honorowym medalem „Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego”.

Głównym punktem sesji było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Zielonogórskiego za rok 2013. Po rozpatrzeniu uchwał Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz na podstawie opinii komisji stałych Rady Powiatu Zielonogórskiego radni jednogłośnie udzieli Zarządowi absolutorium. Po otrzymaniu absolutorium Ireneusz Plechan Starosta Zielonogórski w imieniu całego Zarządu serdecznie podziękował Edycie Dwojak Skarbnikowi Powiatu oraz całemu Wydziałowi Finansowemu Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze za efektywną pracę związaną z budżetem powiatu.

Następnie Rada przyjęła informację z realizacji zadań z zakresu pomocy społecznej – Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Domu Pomocy Społecznej oraz informację o stanie dróg i planów remontów wraz z oceną zimowego utrzymania dróg powiatowych.

Ponadto radni podjęli uchwały w sprawie zmiany uchwały wieloletniej prognozy finansowej powiatu,  zmiany uchwały budżetowej na 2014 rok, zmiany w „Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Zielonogórskiego na lata 2008-2015” oraz udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Kargowa,

Radni wyrazili zgodę na udzielenie bonifikaty od sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego własność Powiatu Zielonogórskiego, położonego w Babimoście przy ul. Sportowej 2e wraz z udziałem w prawie własności gruntu zbywanego na rzecz najemcy,

Uchylono Uchwałę Nr XXXVI/327/2014 Rady Powiatu Zielonogórskiego z dnia 14 maja 2014r. w sprawie przyjęcia statutu Związku Powiatów Lubuskich, by następnie przyjąć nowy statut Związku Powiatów Lubuskich. Powierzono Gminie Zabór realizację zadania własnego powiatu, a także zmieniono uchwałę dotyczącą określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Powiat Zielonogórski oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

Po udzieleniu przez Starostę Zielonogórskiego odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych Przewodniczący Rady Powiatu zamknął XXXVII sesję Rady Powiatu.